Чудова, стародавня та спекотна Мексика, немов би створена для того, щоб отримувати задоволення від кожного дня перебування в ній. Країна, де в минулі часи жили дивовижні та загадкові цивілізації індіанців майя і ацтеків, сьогодні процвітає на руїнах старих пірамід, віддаючи данину пам’яті назавжди зниклій культурі.

Побувати у Мексиці та не побачити усіх цих пам’яток просто неможливо! Адже тоді ваше враження про цю запальну країну міцної текіли та гострого чилі буде неповним.
Куди вирушати туристу в Мексиці, щоб розкрити усю красу цієї неймовірної країни:
- Чичен-Ітца
Археологічна зона Чичен-Ітца – це головна перлина півострова Юкатан, центральна піраміда якої – Кастільо, давно стала впізнаваним мексиканським символом. Місто є вкрай цікавим та подобається усім туристам моментально. Тут є і багатоповерховий майданчик для гри в м’яч, і колонні зали, і «академмістечко» (обсерваторія) і маса інший деталей, які привертають увагу.
Важко уявити собі відвідування півдня Мексики без візиту саме у Чичен-Ітцу.
- Кафедральний собор Мехіко
Головний католицький храм мексиканської столиці побудований на місці колишнього ацтекського святилища, присвяченого богу війни – Уїцилопочтлі. Будівництво собору велося з початку XVI до початку XIX століття. стиль храму з’єднав у собі архітектурні особливості бароко, ренесансу і неокласицизму та є побудований на честь Успіння Пресвятої Богородиці.
- Чапультепекский палац
Цей палац збудований 1785-му році та довгий час використовувався як урядова резиденція. У свій час в ньому розташовувалася військова академія і Національна астрономічна обсерваторія. Починаючи з 1939-го року у величному будинку, побудованому в стилі неокласицизму, виставляється головна експозиція Національного історичного музею.
- Акапулько
Розташований на тихоокеанському узбережжі курорт і за сумісництвом «нічна столиця» Мексики, здобула світову популярність в п’ятдесяті роки XX століття. Сучасний Акапулько – місто пологих піщаних пляжів, водних атракціонів, риболовлі, кращих дискотек країни і незмінних 30 градусів за Цельсієм і взимку, і влітку.
- Парк Шкарет
Карибський парк розваг, що розкинувся на території у вісімдесят гектарів, є також і місцем вільного проживання великої кількості диких тварин. Численні пляжі, черепахова ферма, парк метеликів, подорож по підземній ріці і щовечірні вистави, що розповідають про історію стародавніх цивілізацій, роблять Шкарет улюбленим місце відпочинку як дітей, так і дорослих.
- Піраміди Теотіуакан
Найстаріше місто західної півкулі, дата заснування якого викликає питання навіть у досвідчених археологів, знаходиться в п’ятдесяти кілометрах від Мехіко. Дві його піраміди – Місяця і Сонця є головними історичними пам’ятками древнього поселення. У піраміді Місяця були знайдені рештки принесених в жертву людей і тварин. Піраміда Сонця є масштабне споруда заввишки майже в шістдесят п’ять метрів.
- Сеноти на півострові Юкатан
Природні вапнякові колодязі, наповнені підземними водами, використовувалися індіанцями племені Майя як місця для набору води і жертвоприношень. Сеноти вважалися воротами в Царство мертвих і ставилися до розряду священних об’єктів. Сьогодні ряд природних колодязів Юкатана є улюбленим місцем занурення для любителів дайвінгу.
- Острів Мескальтітан
Острів досягає в діаметрі усього 400 м і є цілком забудований біло-рожевими рядами будинків, що вміщають в себе не більше тисячі постійних жителів. Мескальтітан – це легендарна батьківщина ацтеків і національного мексиканського напою мескаль, що в даний час займається рибальським і креветочним промислом. Раз на рік на Мескальтітані проводиться корабельна регата і фестиваль, присвячений святим Петру і Павлу.
- Місто майя Тулум
Тулум відрізняється від інших міст майя високою стіною, побудованою індіанцями для захисту від набігів північних кочових народів. Найпотужніша міська споруда – храм і фортеця Ель-Кастільо, яка розташована найближче до моря, – за припущеннями археологів, могла виконувати функцію маяка. Храм фресок є наочним свідченням давнього світосприйняття, яке розділяє дійсність на світ підземний (смерть), земний (життя) і небесний (боги).
- Паленке
Величезна кількість руїн, розташованих на площі в 15 км.кв., свідчать про колишню велич стародавнього міста майя – Лакам-ха. Сучасну назву комплексу – Паленке – було дано йому іспанськими завойовниками. Центром давньої архітектурної композиції є Палац, що складається з декількох великих і малих дворів. Три піраміди-храму (Сонця, Хреста і Листяного Хреста) символізують дерево сейба, що тримає на собі, по індіанським легендам, весь Всесвіт.
- Музей підводних скульптур
Цей музей створив британський скульптор Джейсон де Каїроса Тейлор. Незвичайне місце можна назвати одним із найдорожчих в плані відвідувань – ціна квитка в нього коливається в межах ста доларів.
Арт-інсталяція із чотирьохсот сучасних об’єктів ділиться на три частини і доступна для огляду всіх. Звісно, якщо ви вмієте користуватися аквалангом.
- Острів мертвих ляльок
Крихітний острівець, розташований на півдні Мехіко, перетворився в останній притулок ляльок зовсім випадково. Колись на цьому острові жив відлюдник, який знайшов у річці іграшку, яка потонула, і повісив її на дерево. Згодом чоловік почав збирати ляльок і прикрашати ними острів. Сьогодні, вигорілі на сонці і сточені комахами, іграшки надають місцевості моторошний, сюрреалістичний вигляд.